Jdi na obsah Jdi na menu
 


Borovany - naučná stezka

29. 4. 2009

Přijela za mnou Verunka. Tu mám moc ráda, protože je jediná menší než já.

                           Obrazek

Původně se měla přijet podívat na má dogouší miminka, ale bohužel žádná nemám a tak jsme vyrazili na výlet do Borovan.

 

Obrazek

 

 Byl krásný sluneční den. Podél celé trasy teče říčka Stropnice, takže vody pro mě bylo dost. Dvounožci ale museli doplnit tekutiny hned v Borovanech v restauraci na Sýmalce. Tam jsem potkala dogoušího kamaráda, žíhaného Arga. 

 

Obrazek

 

  Pak už jsme vyrazili na okružní trasu 6km dlouhou. Jaké bylo mé překvapení, když jsem potkala druhou dogouší kamarádku, skvrnitou Clarisu.

 

Obrazek

 

 Chvíli jsme si pohrály a pak už hurá dál po stezce. To ale nebylo vše. Do třetice další dogouš, černý Agar.  Zkrátka v Borovanech je předogováno.

Trasa vede převážně lesem, podél řeky. U konce trasy je resturace Borovanský mlýn. www.borovanskymlyn.cz                                                                                                               Tam se dvounožci posilnili, doplnili tekutiny a já jsem zatím  odpočívala. Když jsme dorazili zpět do Borovan, byla zmrzlina a pak už hurá domů grilovat.  

 

Obrazek

 

 

Naučná stezka - Totalita rozděluje

Stezka je zaměřena na historické události, které vedly k přerušení partnerských vztahů Čechů a Rakušanů, zvláště v souvislosti s nástupem fašismu v Evropě a poválečným vytvořením železné opony. Okružní trasa je dlouhá 6km a je na ní umístěno 9 zastavení osazených informačními tabulemi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Borovany - naučná stezka